DEV Challenge є найбільшим в Європі ІТ-чемпіонатом. Кожного сезону ми даємо фіналістам завдання, які мають практичне значення та покращують життя суспільству.
17 сезон змагань відбувався в активній співпраці з Міністерством закордонних справ. Окрім традиційних номінацій, таких як Backend, Frontend та Design, в цьому сезоні ми додали унікальну номінацію в рамках Чемпіонату - Team.
Пандемія коронавірусу зачепила життя кожного, тому змагання проводилось виключно в онлайн форматі. Пандемія також значно ускладнила діяльність МЗС, бо міністерство мало допомагати в евакуації громадян з-за кордону, а також активно відповідати на питання тисяч українців як в Україні, так і в будь-якій точці світу.
У рамках завдання учасники працювали над розробкою чат-бот платформи. Очікувалось, що чат-бот платформа забезпечить комплексну консультативну підтримку громадян, надаватиме відповіді на поширені питання, передбачатиме можливість спілкування з адміністратором.
Задля мотивації фіналістів та акцентування важливості даного завдання, до учасників звернувся міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
«МЗС продовжує велику цифрову трансформацію. Ми винесли на змагання найкращих ІТ-спеціалістів України розробку спеціальної чат-бот платформи для міністерства. Вона допоможе сотням тисяч українських громадян отримати відповіді на їхні питання всього у кілька кліків»
В результаті чемпіонату учасникам команди-переможця надали титул «ІТ амбассадор України» та організували тур в Сингапур. В свою чергу, МЗС запустило чат-бот @Mfa_support_bot, який призначений для цілодобової консультативної підтримки громадян в будь-якій точці планети.